LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW
"Wędrówki szlakiem wartości" 2022

Temat:
"Drzewo pozbawione korzeni upada, człowiek też"
(A. Majewski)

LOGO konkursuBiałeMałe.jpg

Dziękujemy naszym mecenasom, sponsorom i patronom!

LOGOPAS 2022B1.png
pngegg(20).png

Dziękujemy jurorom naszych konkursów: Krzysztofowi Pulkowskiemu, Juliuszowi Woźnemu, prof. Małgorzacie Łoboz,

dr Elżbiecie Lubczyńskiej-Jeziornej, Halinie Fiećko, Grzegorzowi Wojturskiemu, Ksenii Melnichuk, Emmie Lehmann, Freddy,

Magdalenie Pupin-Owsiany, Agacie Szajer, Annie Olechowskiej, Małgorzacie Czernikowskiej, Ezechielowi Adamskiemu OFM, Piotrowi Pilarskiemu, Janinie Plezi, Robertowi Hrycyniukowi, Elżbiecie Listwan,

Dariuszowi Małczakowi, Sarze Shahin, Bognie Adamczyk, Tobiaszowi Fiećko

GALA LAUREATÓW – TUTAJ

Zapraszamy po odbiór nagród 18.06.2022 między godz. 10:00 a 12:00 przy al. Kasprowicza 26 we Wrocławiu.

Zobacz dojazd tutaj.

KONKURS PLASTYCZNY NIEPEŁNOSPRAWNYCH
 

I miejsce Marcin Gałęski,  WTZ przy OMTPD Lubań

I miejsce Ewa Rogalska, WTZ przy OMTPD Lubań  

II miejsce Monika Kaczor,  WTZ w Chojnowie

III miejsce Karolina Markisz, WTZ Kowary

III miejsce Paulina Brodzikowska , WTZ Kowary

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Miejsce I Ingrid Siek, SP nr 9, Wrocław  

Miejsce I Inga Prokurat, Masters Academy, Lwówek Śląski   

Miejsce II Oliwia Malinowska, SP nr 2 Świebodzice

Miejsce II Maja Dusza, SP nr 84, Wrocław

Miejsce III Laura Person, SP nr 2 Świebodzice

Miejsce III Kalina Buczyńska, SP nr 83 Wrocław

Miejsce III Julia Brunner, NSP Sióstr Salezjanek, Wrocław

Wyróżnienie: Lena Bissinger, SP EKOLA, Wrocław

 

KONKURS RECYTATORSKI
Szkoły podstawowe IV-VI
Poezja

Miejsce I Aleksander Madera, SP nr 1, Oława 

Miejsce II Weronika Bigosińska, SP nr 2, Sobótka

Miejsce III Szymon Wilk, SP nr 8, Lubin

Miejsce III Gabriela Perczak, SP, Boleścin,

Miejsce III Hanna Kubat, SP nr 91, Wrocław

Wyróżnieni: Wiktoria Melkowska, SP, Boleścin, Nina Gotowczyc, SP w Długołęce
Proza

Miejsce I: Zofia Staniów, SP nr 39 Wrocław 

Miejsce II: Marta Siadak, SP nr 109 Wrocław

Miejsce III: Antoni Cholajda SP nr 8, Oława

Szkoły podstawowe VII-VIII
Poezja

Miejsce I Illia Prychyn, SP nr 28, Wrocław  

Miejsce II Oliwier Nieto-Kuczyński, SP nr 47, Wrocław

Miejsce II Hanna Nowak, SP nr 76, Wrocław

Miejsce III Antonina Bielawska, SP nr 1 Oława

Miejsce III Mikołaj Klemaszewski, NSP Lubin

Wyróżnienie: Antonina Kuchynskaya, SP nr 76, Wrocław
Proza

Miejsce I: Mikołaj Talarczyk, ZSM Legnica  

Miejsce II: nie przydzielono

Miejsce III: nie przydzielono
Poezja śpiewana
Miejsce I nagród nie przydzielono
Miejsce II Iga Wasik, SP nr 50, Wrocław
Miejsce II Natalia Przybyło, SP nr 20, Wrocław
Miejsce III Aleksandra Masłosz, SP nr 50, Wrocław

Poezja śpiewana

Miejsce I Marlena Gadzińska, SP Żórawina  

Miejsce II Julia Gut, SP nr 44, Wrocław

Miejsce III Daria Nowak, ZSP - Pustków Żurawski

Miejsce III Zofia Grabowska, SP nr 8, Oława

Wyróżnieni: Inka Głogocka, ZSM Legnica, Katarzyna Springer i Zofia Springer, SP Długołęka,

Zofia Radzik, SP Mirków

Szkoły ponadpodstawowe
Recytacja

Miejsc nie przydzielono
 

KONKURS MULTIMEDIALNY
Szkoła podstawowa

Miejsce I Maria Bławat, SP nr 20, Wrocław  

Miejsce II Kinga Kozłowska, SP nr 83, Wrocław

Miejsce III Aleksandra Marciniuk, SP nr 20, Wrocław

Miejsce III Marta Biernat, SP Wisznia Mała

Szkoła ponadpodstawowa

Miejsce I Natalia Reczyńska, Liceum integracyjne FECDiE, Wrocław 

KONKURS PLASTYCZNY
Grupa I

Miejsca I nie przydzielono

Miejsce II Kacper Marciniak, SP nr 7, Głogów

Miejsce II Stanisław Rak, SP nr 81, Wrocław

Grupa II

Miejsce I Michalina Krukar, SP nr 99 Wrocław 

Miejsce II Nikola Wieczorkiewicz, SP nr 5, Bolesławiec

Miejsce II Maryanna Teranenka, SP nr 66 Wrocław

Miejsce III Matylda Wiaduch, SP nr 66 Wrocław

Miejsce III Svietlana Izhakivska, SP Ujazd Górny
Grupa III

Miejsce I Michalina Kolańczyk, SP nr 3, Głogów 

Miejsce I Ayla Grudzień, SP Długołęka 

Miejsce II Jagoda Jackowska, SP nr 66 Wrocław

Miejsce II Aleksandra Kusz, SP nr 4, Oława

Miejsce III Yeva Siadrysta, SP nr 66, Wrocław

Miejsce III Antoni Cholajda, SP nr 8, Oława
Grupa IV

Miejsce I Anastazja Prętkowska, SP Wisznia Mała   

Miejsce II Lena Ernst, SP nr 91, Wrocław

Miejsce III Maja Świętanowska, ZSP nr 7, Wałbrzych

Miejsce III Rozalia Zaleska, SP Wisznia Mała

Miejsce III Alina Filinskaja, SP w Grębocicach
Grupa V

Miejsce I Noemi Śliwa, ZS Świebodzice 

Miejsce I Wojciech Rachwał, LO Syców  

Miejsca II Natalia Kochanowska, RST, Polanica Zdrój

Miejsce III nie przydzielono

KONKURS FILMOWO-FOTOGRAFICZNY
Fotografia

Miejsce I Zuzanna Mazurek, SP 109, Wrocław    

Miejsce I: Patrycja Wójcik, LO I, Oława  

Miejsce II Amelia Suślik, ZSP nr 18, Wrocław

Miejsce II: Noemi Śliwa, ZS Świebodzice

Miejsce III Tymoteusz Płaksej, SP nr 66, Wrocław

Film

Miejsce I Jakub Sowula, SP nr 66, Wrocław  

Miejsce II Antoni Putek, SP nr 83, Wrocław

Miejsce II Szymon Bereżnicki, LO Oława

Miejsce III Jan Hommel, Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa, Wrocław

KONKURS LITERACKI
Szkoły podstawowe IV-VI
Poezja

Miejsce I Wiktoria Preiss, SP nr 20, Wrocław

Miejsce II Szymon Szponar, GSP Oława

Miejsce III Nikola Wieczorkiewicz, SP nr 5, Bolesławiec
Proza

Miejsce I Ewa Wielgos, SP nr 20, Wrocław  

Miejsce II Klara Karbowniczek, SP nr 20, Wrocław

Miejsce III Zuzana Demianiuk, SP 47, Wrocław

Miejsce III Dominika Borwik, SP nr 36, Wrocław

Szkoły podstawowe VII-VIII
Poezja

Miejsce I Antoni Kosmalski, SP nr 36, Wrocław   

Miejsce II Ida Pankiewicz, SP nr 2, Oborniki Śląskie

Miejsce III Amelia Chodorek SP nr 37, Wrocław

Miejsce III Anastazja Cichoń, GSP Oława
Proza

Miejsce I Mateusz Kot, SP nr 37, Wrocław  

Miejsce I Marta Biernat, SP Wisznia Mała 

Miejsce II Sara Bazgan, SP nr 109, Wrocław

Miejsce III nie przydzielono

Szkoły ponadpodstawowe
Poezja

Miejsce I nie przydzielono

Miejsce II Daniel Bajor, LO nr I, Oława

Miejsce III nie przydzielono
Proza

Miejsce I Martyna Ziółkowska, LO nr XIII, Wrocław  

Miejsce I Amelia Maj, LO nr XIV, Wrocław  

Miejsce II Milan Dudek, LO nr 1, Oława

Miejsce III Julia Świerczok, LO nr I, Oława

KONKURS HISTORYCZNY

Laureatami zostali:

Miejsce I Karolina Klimczewska, Parnas, Wrocław

Miejsce II ex aequo Jakub Szeptycki, SP nr 64, Wrocław oraz Aleksandra Szkotak, SP nr 37, Wrocław

Miejsce III ex aequo Paweł Gryka, GZSP Czarny Bór oraz Małgorzata Rajba, SP nr 1, Sobótka.

KONKURS „DOLNY ŚLĄSK – CUDA NATURY I ARCHITEKTURY”

Miejsce I Szymon Antoniszyn, SP 71, Wrocław

Miejsce I Dominik Pruss, SP nr 2, Kłodzko,

Miejsce I Jakub Szymczak (nagroda specjalna za prezentację), SP nr 5, Dzierżoniów,

Miejsce I Wiktoria Bielawska (nagroda specjalna za prezentację),  SP nr 84, Wrocław 

Miejsce I Sebastian Becht (nagroda specjalna za prezentację), ZSP, Czarny Bór

Miejsce II Mateusz Dudzik, SP nr 81, Wrocław

Miejsce II Dominika Cedzidło, Szkoła Św. Franciszka, Legnica

Miejsce II Radosław Kołodziej, SP nr 16,  Wrocław

Miejsce II Antoni Słodkiewicz, SP 71, Wrocław

Miejsce II Wiktoria Bielawska, SP 84, Wrocław

Miejsce II Bartłomiej Kaczmarczyk, (nagroda specjalna za prezentację), Szkoła Św. Franciszka, Legnica

Miejsce II Szymon Antoniszyn (nagroda specjalna za prezentację), SP 71, Wrocław

Miejsce III Maria Kozłowska, SP nr 29, Wrocław

Miejsce III Robert Orawski, SP nr 71, Wrocław

Miejsce III Julia Więcek, SP 71,  Wrocław

Miejsce III Bartłomiej Kaczmarczyk, Szkoła Św. Franciszka, Legnica

Miejsce III Julia Kulińska (nagroda specjalna za prezentację), SP 84, Wrocław

Miejsce III Anita Soroń (nagroda specjalna za prezentację), SP nr 5, Dzierżoniów